"Ботев" Пд победи съименниците си от Враца с 6:0

Ботев (Пловдив) разгроми с 6:0 Ботев (Враца) в среща от 17-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" тотално надиграха своя съперник, като можеха да запишат и още по-убедителен успех.

През първата част ботевистите вкараха два гола. В 13-ата минута Виктор Генев засече с глава центриране отдясно, а четири минути по-късно Елвис Ману покачи след индивидуален рейд.

В хода на първото полувреме "жълто-черните" имаха още няколко ситуации, а Хидайет Ханкич се намеси отлично в 43-ата минута, отразявайки удар на Браян.

След почивката доминацията на момчетата на Желко Копич бе тотална. По традиция от началото на сезона два гола на ботевистите бяха отменени от VAR.

В 59-ата минута Елвис Ману реализира втория си гол, след като изпревари защитник. Секунди по-късно Соарес си вкара автогол.

В 66-ата минута Ману оформи своя хеттрик за радост на феновете. Нападателят се разписа след индивидуален пробив.

В 84-ата минута Антоан Бароан също записа името си сред голмайсторите с удар от близка дистанция. В 87-ата минута главният съдия Красен Георгиев си навлече гнева на пловдивчани, показвайки червен картон на Николай Минков.