"Ботев" Пд с важна победа като гост във Враца

Ботев (Пловдив) постигна важна победа с 2:1 над Ботев (Враца). Срещата ог 23-ия кръг на Първа лига се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца.

С днешния успех "канарчетата" се отдалечиха от опасната зона. Ботевистите бяха водени във Враца от Георги Онов и Милен Кунчев.

В 10-ата минута редовен гол на "жълто-черните" бе отменен с несъществуваща засада. В 21-ата минута Джонатан Перейра сбърка в собствената си половина, врачани организираха бърза атака и Валери Домовчийски откри резултата.

Само няколко минути по-късно Перейра се реабилитира за грешката си и изравни. Мите Цикарски свали с глава към бразилеца и той с премерен изстрел вкара за 1:1.

През втората част "канарчетата" разчитаха на контраатаки, като на няколко пъти най-вече чрез Маркиньос стигаха до добри ситуации. В 72-ата минута домакините получиха много пресилена дузпа, но Георги Аргилашки се намеси прекрасно и отрази удара от бялата точка.

4 минути по-късно Маркиньос проби отлично и стреля, а вратарят на врачани спаси. При последвалия корнер Шоколаров центрира, а Мите Цикарски с глава прати топката в мрежата, носейки трите точки за пловдивчани.