Първа лига

„Левски“ победи „Витоша“ с 2:0 в последното си домакинство за годината

„Левски“ постигна поредна победа на „Герена“ в последното си домакинство за календарната година. „Сините“ се наложиха с 2:0 над „Витоша“ след попадения на Паулиньо в 24-ата минута и Станислав Иванов в 60-ата.

"Ботев" Пд победи "Берое", като домакин

"Ботев" (Пловдив) продължава феноменалното си представяне под ръководството на Ферарио Спасов. В среща от 19-ия кръг на Първа лига "канарчетата" се наложиха с 3:1 над "Берое".

"Лудогорец" завърши наравно с "ЦСКА-София"

"Лудогорец" пропусна да победи "ЦСКА-София" в дербито на кръга. Мачът завърши 0:0. Шампионите имаха по-чистите положения, докато домакините само веднъж застрашиха вратата на Пламен Илиев.

Ботев Пд взе точка при домакинството на Арда

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 с тима на Арда (Кърджали) в среща от 14-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а попадението за "канарчетата" реализира Фернандо Виана.

"Жълто-черните" създадоха повече голови положения, но не успяха да се възползват по най-добрия начин от тях. По този начин пловдивчани записаха седми пореден мач без успех в шампионата.

"Ботев" Пд победи "Царско село"

Отборът на "Ботев" Пд продължи възхода си под ръководството на Ферарио Спасов. В среща от 18-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 3:0 при гостуването на Царско село.

Двубоят се игра на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча купел". С два гола за пловдивчани се отчете Антонио Вутов, а едно попадение добави Тодор Неделев.

"Локомотив" Пд със загуба от "Лудогорец"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) загуби визитата си на Лудогорец (Разград) с 2:1. „Черно-белите“ имаха редица шансове за гол, но не успяха да вземат точка пред погледа на 650 фена от Пловдив.

"Локомотив" Пд победи "Ботев" Вр с 2:0

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в efbet Лига. „Черно-белите“ сразиха Ботев (Враца) с 2:0 и продължиха успешната си серия от 9 двубоя без загуба. Победата донесоха Диниш Алмейда и Георги Илиев.

Лудогорец победи с 2:0 Царско село

Лудогорец продължи наказателната си акция в efbet Лига, записвайки седма поредна победа – 2:0 като гост на Царско село. Освен това „орлите“ оформиха осем мача без допуснат гол в елита, което е рекорд, а и сред най-добрите постижения в родния футбол. Наставникът на гостите Станислав Генчев очаквано излезе с резервите. От игралите срещу Еспаньол, започнаха само четирима – Пламен Илиев, Антон Недялков, Абел Анисе и Мавис Чибота. Дебют в родния елит направи израелският ляв бек Талеб Тауата.

ЦСКА-София вкара 4 на Етър

ЦСКА-София победи Етър с 4:0 в мач от XIV кръг на efbet лига, който се игра във Велико Търново.

Домакините останаха с човек по-малко в 54-та минута след втори жълт и респективно червен картон. Евандро откри резултата в 63-та. Али Соу удвои в 68-та минута, а Вив Соломон-Отабор направи резултата класически в 74-та с дебютния си гол за ЦСКА. В 81-та капитанът Петър Занев оформи финалното 4:0 от пряк свободен удар.

На тима ни предстои гостуване на Черно море във Варна. Срещата е във вторник (5 ноември) от 17:30 часа.

„Берое“ победи „Ботев“ (Враца) в дебюта на Димитров – 4:0

„Берое“ надигра категорично и победи „Ботев“ (Враца) с 4:0 в мач от 14 кръг на efbet Лига. Двубоят бе дебют за Димитър Димитров като наставник на „зелено-белите“. Конте даде аванс за своя тим още в 5-та минута. Отново той удвои аванса за „Берое“ в 47-та минута след чудесно центриране на Василев. Мартин Камбуров реализира своя гол номер 225 в елита от дузпа в 67-та минута. Крайният резултат бе оформен от Йосипович в 88-та минута – 4:0.

Локомотив Пд победи Черно море

В исторически ден за българския футбол представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа шеста поредна победа в шампионата! „Черно-белите“ сразиха с 1:0 Черно море след прекрасно изпълнение на Димитър Илиев през първата част, а Георги Илиев, който изведе днес Локомотив с капитанската лента, записа рекордно постижение като игра в своя 455 мач в родния елит.

Станислав Костов преподписа с „Левски“

Нападателят на „Левски“ Станислав Костов продължи договора си с ПФК „Левски“ за нови две години. Настоящият контракт е до 30 юни 2022 година, като до тук офанзивният футболист има 56 мача и 27 гола за тима.

Трета поредна победа за "Славия" в първенството

Славия постигна третия си пореден успех в шампионата. В двубой от 13-ия кръг "белите" спечелиха с 2:1 при гостуването си в Стара Загора срещу местния Берое и се изкачиха на шесто място в efbet Лигата.

Витоша загуби от Черно море

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:2 от Черно море в двубой от XIII кръг на efbet Лига. “Тигрите” изиграха много силно първо полувреме, но след почивката дадоха инициативата на далеч по-опитния си съперник и в крайна сметка допуснаха ново поражение. Родриго Енрике изведе “моряците” напред в резултата в 55-ата минута, а десет по-късно Дани Кики удвои.