Първа лига

"Лудогорец" съкруши "Левски" в голяма драма

Лудогорец победи Левски с 4:2 в един от най-впечатляващите мачове от началото на сезона. „Орлите“ бяха водени от Станислав Генчев. Това бе шести пореден успех на Лудогорец над „сините“, като по този начин те изравниха рекорд на ЦСКА.

"Царско село" загуби от "ЦСКА-София" в продълженията

Царско село допусна нелепа загуба от ЦСКА-София, като инкасира гол в даденото от рефера продължение, с който гостите спечелиха с 2:1. Футболистите на Тони Здравков направиха добър мач, в който можеха и да спечелят, но в крайна сметка загубиха.

"Левски" завърши наравно с "Локомотив" Пд

„Локомотив“ (Пловдив) и „Левски“ завършиха 2:2 в мач от седмия кръг на Първа Лига. „Сините“ поведоха с гол на Борислав Цонев. След почивката „смърфовете“ изравниха чрез Георги Минчев. „Левски“ се върна напред в резултата след страхотен гол на Георги Миланов. Малко по-късно обаче Димитър Илиев изравни.

Станимир Стоилов е новият старши-треньор на "Левски"

Ръководството на „ПФК Левски“ постигна договорка със Станимир Стоилов да бъде новия старши-треньор на тима. Договорът между двете страни ще бъде подписан утре и ще бъдат обявени допълнително подробностите около завръщането на най-успешния наставник на „сините“ в клуба.

Лудогорец и легендарният нападател Кешеру се разделиха

Легендарният нападател Клаудиу Кешерю и ПФК „Лудогорец“ постигнаха договорка за разтрогване на договора. Таранът, който е №1 по отбелязани голове в елитната история на Клуба, ще продължи кариерата си в друг отбор, тъй като не е част от състава, който ще бъде картотекиран за груповата фаза на турнира Лига Европа.

"Левски" победи с 3:1 "Царско село"

„Левски“ победи „Царско село“ с 2:1 в двубой от четвъртия кръг. Гостите откриха чрез Васил Шопов в 28-ата минута. През втората част в 58-та Борислав Цонев вкара за 1:1, а само пет по-късно Мартин Петков направи пълен обрат.  В самия край пък Андриан Краев отбеляза за 3:1.

"Левски" загуби от "Арда" с 0:2

„Левски“ загуби от „Арда“ с 0:2 в среща от третия кръг. В 20-ата минута гостите от Кърджали поведоха с гол от дузпа на Тонислав Йорданов, а десетина минути по-късно Спас Делев покачи на 2:0

"Етър" загуби с 4:1 в Разград

„Етър“ загуби с 4:1 гостуването си на дублиращия отбор на „Лудогорец“ във втория кръг на Втора лига. „Виолетовите“ имаха възможност още във 2-ата минута, когато удар на Дани Младенов бе избит от Методий Стефанов. Първи обаче поведоха домакините в 19-ата минута, когато точен бе Хюсеин Кельовлуев за 1:0. „Етър“ изравни само след три минути с автогол на Петко Цанков – 1:1. В 25-ата минута етърци можеха и да поведат, но удар на Хосе Кордоба бе спасен от вратаря Дамян Христов.

Отложена е срещата между "Локомотив" Пд и "Пирин"

По предложение на ПФЛ със съгласието на Нова Броудкастинг груп, срещата от III – ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК „Локомотив 1926“ Пд – ПФК „Пирин“ Бл, насрочена на 09.08/понеделник/2021 г от 21.00 часа, няма да се състои. Двубоят ще бъде насрочен допълнително.