Първа лига

Изявление на ръководството на БФС

Ръководството на Българския футболен съюз организира работна среща с участието на представители на Професионалната футболна лига, Аматьорската футболна лига и Асоциацията на българските футболисти.

Левски подновява тренировъчния процес на 30 март

Представителният отбор на ПФК „Левски“ ще поднови тренировъчния си процес на 30 март, понеделник. Решението на ръководството и спортно-техническия щаб е свързано с извънредното положение в Република България като мярка за справяне с вируса COVID-19, препоръките от Медицинската комисия към БФС от 17.03.2020 г. и спирането на първенството в Първа лига до 13 април 2020 г.

"Лудогорец" разгроми "Дунав"

Лудогорец разгроми с 5:1 Дунав и по този начин „орлите“ дръпнаха с 9 точки пред преследвачите си Левски, Локо (Пд) и ЦСКА. Освен това шампионите имат и мач по-малко.

"Ботев" Пд загуби от Славия

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Славия в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на много тежкия и наводен терен на стадион "Славия" в столицата. В стартовите състави на двата отбора бяха записани общо 20 български футболисти, като единствено Стергиакис и Джонатан Перейра бяха чужденците в двете единадесеторки.

"Локомотив" Пд завърши наравно с "Витоша"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 срещу Витоша (Бистрица) от 24-тия кръг на efbet Лига. „Черно-белите“ поведоха чрез Аралица през първата част, но в заключителните минути Апостол Попов изравни.

"Ботев" Пд завърни наравно "Черно море"

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от 23-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а попаденията паднаха през вторите 45 минути.

Локомотив Пд подписа договор с двама нови играчи

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) подписа договори с Кенан Муслимович и Мирза Хасанбегович. Двамата са поредните нови попълнения в редиците на „черно-белите“. Кенан Муслимович парафира за 2 години, а Мирза Хасанбегович – за 2,5 години.

„Етър“ спря шампиона „Лудогорец“

„Етър” спря победния път на осемкратния шампион „Лудогорец”, като завърши 1:1 с „орлите” на стадион „Ивайло”. „Болярите” се противопоставиха здраво на най-силния отбор в България и показаха, че с дух и сърце нищо не е невъзможно.

"Локомотив" Пд победи с 4:0 "Царско село"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа първа победа за новата година. Възпитаниците на Бруно Акрапович разгромиха с 4:0 Царско село на „Лаута“. На два пъти пъти точен бе Анте Аралица, гол от дузпа вкара Димитър Илиев, а гостите си отбелязаха и автогол чрез Румен Гьонов.

"Етър" загуби от "Берое"

Етърци загубиха с 2:0 като гости на „Берое” в мач, който можеха дори да спечелят. Двата гола за домакините паднаха в самия край на мача – в 88-ата и 91-ата минути. Въпреки това „виолетовите” нямат повод да се срамуват от играта си, а само могат да съжаляват за изпуснатите точки.

"Лудогорец" победи "Ботев" Вр със 6:0

Разградчани минаха с лекота 6:0 през Ботев (Вр), като това бе официалният дебют на Павел Върба начело на шампионите. По този начин Лудогорец отново дръпна със 7 точки на Левски, а ЦСКА е далеч назад с 11.