Първа лига

„Берое“ с шест нови футболисти до момента

До този момент шест нови играчи са подписали предварителни договори с „Берое“ и ще започнат подготовка с тима за новия сезон. Това са Реян Даскалов, Даниел Генов, Камен Хаджиев, Христо Митев, Омар Сако и Абубакар Тонгара. След изтичане на своя наем в „Янтра“ в отбора се завръщат Иван Гошев и Стоян Иванов.

„Етър” би „Славия” с 2:0 като гост, но завърши последен

„Етър” спечели победа с 2:0 като гост на „Славия” в последния си мач от плейофите. Успехът обаче не бе достатъчен за великотърновци да се измъкнат от последното място, тъй като в другия мач „Монтана” и „Ботев” (Вр) завършиха 1:1. Така „Монтана” и „Етър” завършват сезона с по 28 точки, но „болярите” са 14-и с по-лоши показатели.

"Ботев" Пд победи "Левски", Емануел Току блесна с 2 гола

Ботев (Пловдив) записа исторически успех с 2:1 над Левски (София) в среща от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов", а двата тима получиха солидна подкрепа от феновете си.

"Лудогорец" вдигна Десетата

Футболистите на Лудогорец вдигнаха десетата си шампионска титла веднага след мача с Локомотив Пд. Купата бе връчена на капитаните Светослав Дяков и Козмин Моци от вицепрезидента на БФС Михаил Касабов.

"Левски" победи "Царско село" с 2:0

„Левски“ спечели гостуването си на „Царско село“ с 2:0. Марин Петков откри в 9-ата минута, а завърналият се в игра Боби Цонев покачи на 2:0 в 88-ата минута.

"ЦСКА 1948" победи "Локомотив" Пд с 1:0

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) загуби последната си среща от редовния сезон в Първа лига. “Черно-белите” отстъпиха на ЦСКА 1948 с 1:0, но запазиха второто място във временното класиране. Официален дебют за Локомотив днес записа Александър Иванов.

"Локомотив" Пд надделя над "Левски" в Пловдив

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа четвърта поредна победа в Първа лига. Възпитаниците на Александър Тунчев победиха гостите от Левски на “Лаута” с 1:0. Единственото попадение бе дело на Кристиан Илич в началото на второто полувреме.

Блестяща победа катапултира „Етър” нагоре

„Етър” извоюва изключително ценна победа при гостуването си на „Берое” с 2:1, която го прати на 11-ото място в класирането пред „Славия”, „Монтана” и „Ботев” (Вр). С много мъжество, себераздаване и два красиви гола „болярите” показаха нагледно как изглежда футболът, когато се играе със сърце!

"Лудогорец" би "Монтана" в края

Лудогорец победи с 1:0 Монтана в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в двубоя вкара Клаудиу Кешеру от дузпа в 73-ата минута.

"Локомотив" Пд надделя над "Царско село"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа с 2:0 над Царско село. Два гола на Георги Минчев донесоха трите точки за “черно-белите” срещу столичани.

„Берое“ се раздели с Охене

Днес „Берое“ официално се раздели по взаимно съгласие с халфа Карлос Охене. Ганаецът има два престоя при „зелено-белите“ и записа общо 90 срещи, в които отбеляза 4 попадения

Черно море – Царско село 1:0

Черно море записа домакински успех с 1:0 срещу Царско село, в мач от 21-вия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Единствения гол в мача реализира Стефан Велев през първата част. Варненци бяха по-добрият отбор на терена днес и заслужено спечелиха трите точки.

"ЦСКА-1948" вкара два гола, но си тръгна без точки от Пловдив

ЦСКА 1948 отстъпи с 2:3 на Ботев (Пловдив) в мач от 21-вия кръг на efbet Лига.

Двубоят се изигра във Футболен комплекс „Ботев 1912“ в Коматево и беше втори между двата тима в рамките на само десет дни след успеха на „армейците“ над „канарчетата“ с 2:1 след продължения в 1/8-финала за Купата на България.