Първа лига

"Локомотив" Пд победи "Ботев" вр с 2:0

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в efbet Лига. „Черно-белите“ сразиха Ботев (Враца) с 2:0 и продължиха успешната си серия от 9 двубоя без загуба. Победата донесоха Диниш Алмейда и Георги Илиев.

Лудогорец победи с 2:0 Царско село

Лудогорец продължи наказателната си акция в efbet Лига, записвайки седма поредна победа – 2:0 като гост на Царско село. Освен това „орлите“ оформиха осем мача без допуснат гол в елита, което е рекорд, а и сред най-добрите постижения в родния футбол. Наставникът на гостите Станислав Генчев очаквано излезе с резервите. От игралите срещу Еспаньол, започнаха само четирима – Пламен Илиев, Антон Недялков, Абел Анисе и Мавис Чибота. Дебют в родния елит направи израелският ляв бек Талеб Тауата.

ЦСКА-София вкара 4 на Етър

ЦСКА-София победи Етър с 4:0 в мач от XIV кръг на efbet лига, който се игра във Велико Търново.

Домакините останаха с човек по-малко в 54-та минута след втори жълт и респективно червен картон. Евандро откри резултата в 63-та. Али Соу удвои в 68-та минута, а Вив Соломон-Отабор направи резултата класически в 74-та с дебютния си гол за ЦСКА. В 81-та капитанът Петър Занев оформи финалното 4:0 от пряк свободен удар.

На тима ни предстои гостуване на Черно море във Варна. Срещата е във вторник (5 ноември) от 17:30 часа.

„Берое“ победи „Ботев“ (Враца) в дебюта на Димитров – 4:0

„Берое“ надигра категорично и победи „Ботев“ (Враца) с 4:0 в мач от 14 кръг на efbet Лига. Двубоят бе дебют за Димитър Димитров като наставник на „зелено-белите“. Конте даде аванс за своя тим още в 5-та минута. Отново той удвои аванса за „Берое“ в 47-та минута след чудесно центриране на Василев. Мартин Камбуров реализира своя гол номер 225 в елита от дузпа в 67-та минута. Крайният резултат бе оформен от Йосипович в 88-та минута – 4:0.

Локомотив Пд победи Черно море

В исторически ден за българския футбол представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа шеста поредна победа в шампионата! „Черно-белите“ сразиха с 1:0 Черно море след прекрасно изпълнение на Димитър Илиев през първата част, а Георги Илиев, който изведе днес Локомотив с капитанската лента, записа рекордно постижение като игра в своя 455 мач в родния елит.

Станислав Костов преподписа с „Левски“

Нападателят на „Левски“ Станислав Костов продължи договора си с ПФК „Левски“ за нови две години. Настоящият контракт е до 30 юни 2022 година, като до тук офанзивният футболист има 56 мача и 27 гола за тима.

Трета поредна победа за "Славия" в първенството

Славия постигна третия си пореден успех в шампионата. В двубой от 13-ия кръг "белите" спечелиха с 2:1 при гостуването си в Стара Загора срещу местния Берое и се изкачиха на шесто място в efbet Лигата.

Витоша загуби от Черно море

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:2 от Черно море в двубой от XIII кръг на efbet Лига. “Тигрите” изиграха много силно първо полувреме, но след почивката дадоха инициативата на далеч по-опитния си съперник и в крайна сметка допуснаха ново поражение. Родриго Енрике изведе “моряците” напред в резултата в 55-ата минута, а десет по-късно Дани Кики удвои.

"Арда" отстъпи на "Левски" в София

Срещата от 13-тия кръг на efbetЛИГА се игра на ст. Георги Аспарухов в София, като футболистите на "Арда" бяха подкрепяни от най-верните си привърженици. И двете единайсеторки започнаха срещата с игра на сигурно, и постепенни атаки към двамата вратари. Домакините отправиха първия удар към Караджов в 8-та минута, но топката бе избита в ъглов удар. Последва и второ положение за "Левски", което също не доведе до промяна на резултата. Стражът на АРДА показа завиден рефлекс в 25-та минута, когато спаси далечен удар на Тиам.

"Ботев" Пд със загуба от "Лудогорец"

"Ботев" Пловдив загуби с 0:1 домакинството си на "Лудогорец" в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе повторен дебют за Ферарио Спасов начело на „жълто-черните“.

"Ботев" Пд с тежка загуба във Враца

"Ботев" (Пловдив) допусна тежка загуба с 0:3 от "Ботев" (Враца) в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ във Враца, с два гола се отчете Петър Атанасов, а едно попадение добави Валери Домовчийски.

"Арда" обърна "Етър" и взе нова победа

Футболистите на "Арда" поеха инициативата от самото начало, като се настаниха трайно в половината на търновци. В 8-та минута Жоао Аморим засече топката с глава, но ударът му бе спасен от вратаря.

"Локомотив" (Пловдив) победи "Витоша" (Бистрица)

Представителният отбор на "Локомотив" (Пловдив) записа нова победа в efbet Лига. Този път възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха с 2:3 над "Витоша" в Бистрица. Головете за пловдивчани реализираха Диниш Алмейда, Георги Илиев и Димитър Илиев. Това бе трети пореден успех в първенството и четвърти във всички турнири.

„Левски“ ще проведе лагер в Добринище

Отборът на „Левски“ ще проведе подготвителен лагер в Добринище. „Сините“ заминават за планинския курорт на 10 октомври, четвъртък и ще се приберат в София на 14 октомври, понеделник.