"Локомотив" Пд победи "Ботев" Вр с 2:0

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в efbet Лига. „Черно-белите“ сразиха Ботев (Враца) с 2:0 и продължиха успешната си серия от 9 двубоя без загуба. Победата донесоха Диниш Алмейда и Георги Илиев.

Първата добра възможност се откри пред Анте Аралица в 14-та минута. Хърватският нападател стреля от наказателното поле, но стражът Красимир Костов изби топката. В 33-та минута „черно-белите“ поведоха след фамозен гол. Един Бахтич намери в наказателното поле Диниш Алмейда, португалският защитник опита да центрира, но топката прехвърли вратаря, удари страничната греда и влетя в мрежата за 1:0.

В 60-та минута топовен изстрел на Дейвид Малембана от фаул мина на сантиметри от целта. Гостите отговориха с две опасни положения, които се откриха пред Петър Атанасов. При първото Диниш Алмейда изчисти в корнер, а при второто топката мина встрани от вратата на Луков. В заключителните минути Локомотив стигна до второ попадение. Димитър Илиев бе изведен от Карагарен, капитанът на „смърфовете“ нахлу в наказателното поле и подаде към Георги Илиев, който оформи крайното 2:0.

В следващия кръг Локомотив гостува на Лудогорец (Разград). Срещата е насрочена за 23 ноември (събота) от 17:30ч. на „Лудогорец Арена“.