"Ботев" Пд се утвърди на третото място след победа над "Черно море"

Ботев (Пловдив) взе много важна победа с 1:0 над Черно море (Варна). Срещата от първия кръг на плейофите се игра пред пълните трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912".

През всичките 90 минути "канарчетата" получиха страстна подкрепа от трибуните. В комплект с отборна и задружна игра, "жълто-черните" стигнаха до трите точки.

Двубоят не предложи много голови положения, като двата тима се вкопчиха в здрава битка. Единственото попадение падна в 28-ата минута, а негов автор бе Мохамед Брахими.

Капитанът Тодор Неделев получи в половината на "моряците" и пусна страхотен пас надясно. Мохамед Брахими овладя кълбото, напредна и с мощен удар покрай Дюлгеров взриви трибуните - 1:0.

Второто полувреме стартира с прекрасна възможност пред Па Конате, но ударът на защитника бе избит от играч на варненци. През втората част гостите заложиха на множество центрирания, като стигнаха и до няколко ситуации, но не успяха да се възползват от тях.