"Ботев" Пд и "Черно море" завършиха наравно в Пловдив

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 0:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра пред празните трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912".

В часовете преди срещата "жълто-черните" имаха сериозни проблеми с окомплектоването на състава, след като с положителни PCR-тестове за COVID-19 се оказаха Тодор Неделев, Атанас Илиев, Бисер Бонев и Атанас Чернев.

В отсъствието на дуото Неделев - Илиев пловдивчани изпитваха сериозни затруднения в осъществяването на сериозни положения пред вратата на варненци. От своя страна гостите на няколко пъти отправиха опасни удари, които бяха отразени от направилия силен мач Георги Аргилашки.

В 12-ата минута стражът на "канарчетата" се намеси решително, отразявайки удар на Иса. Последваха неточни удари на Панайотов и Димов.

В 33-ата минута гостите удариха греда, след като Даниел Димов засече с глава, а топката се отклони от напречния стълб. Ботевистите получиха добра ситуация в 39-ата минута, когато Димитър Тонев бе фаулиран пред наказателното поле, но последвалото изпълнение бе неточно.

В първите минути след почивката гостите контролираха топката, а в играта на пловдивчани имаше доста брак. В 51-ата минута Георги Аргилашки се намеси великолепно, отразявайки много опасен удар на Матиас Курьор.

В 56-ата минута вратарят отрази нов удар, този път на Андраде. В следващите минути пловдивчани изнесоха играта и имаха няколко добри възможности на контраатака, но завършващият пас изневери.