"Ботев" Пд започна новия сезон с победа над "Пирин"

Ботев (Пловдив) стартира по най-добрия начин сезон 2021/2022 в Първа лига. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над Пирин в откриващия мач за новата кампания.

Двубоят на "Футболен комплекс Ботев 1912" донесе много емоции на зрителите, а попаденията реализираха Па Конате и Маркиньос. За играч на мача пък бе избран Николай Минков.

Официален дебют за "канарчетата" направиха новите попълнения Дилан Мертенс, Николай Минков, Самуел Супрайен и Антоан Бароан. В групата за мача след дълго лечение на травма попадна и Тодор Неделев.

В първите минути играта бе равностойна и без положения пред двете врати. В 19-ата минута Николай Минков центрира отдясно и насочи отлично топката към наказателното поле, където Па Конате се извиси над всички и с глава взриви трибуните за 1:0.

В 26-ата минута Маркиньос се отскубна от отбраната и от чиста позиция стреля, но право във вратаря. В 35-ата минута Георги Аргилашки улови уверено удар на Георгиев.

В 41-ата минута "канарчетата" ликуваха за втори път. Атанас Илиев изведе Маркиньос в половината на "орлетата", бразилецът напредна и с прецизен удар покачи на 2:0.

Второто полувреме стартира по идентичен начин като първата част и играта бе между двете наказателни полета. В 54-ата минута, след центриране от корнер и продължително разбъркване, Стилиян Николов бе най-съобразителен и отблизо намали резултата - 1:2.

В 57-ата минута Па Конате бе близо до втория си гол, но отбраната на Пирин парира удара на защитника. В 75-ата минута гостите получиха опасен свободен удар, но шутът на Манолев бе неточен. До края на мача "зелените" опитаха натиск, но така и не стигнаха до чисто голово положение.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос (87 - Самуел Супрайен), Атанас Илиев (71 - Антоан Бароан), Емануел Току, Николай Минков, Реда Рабей (89 - Кевин Янсон), Станислав Работов, Филип Филипов