"Левски" загуби от "Арда" с 0:2

„Левски“ загуби от „Арда“ с 0:2 в среща от третия кръг. В 20-ата минута гостите от Кърджали поведоха с гол от дузпа на Тонислав Йорданов, а десетина минути по-късно Спас Делев покачи на 2:0

В началните минути на срещата „сините“ бяха по-активни. Георги Миланов центрира на два пъти опасно от пряк свободен удар, но защитниците на „Арда“ демонстрираха стабилност и се справиха.

В 20-ата минута Иван Коконов получи в наказателното поле, а Христофор Хубчев го фаулира и главният съдия Валентин Железов посочи бялата точка, след което ВАР потвърди правотата на решението му, а Йорданов откри.

В 32-рата минута Иван Коконов намери Спас Делев, който се озова очи в очи със стража на „Левски“ след двойно подаване и удвои за 2:0.

Три минути по-късно дебютантът Георги Миланов стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на „Арда“ спаси.

Феновете успяха да вдигнат „сините“, които се втурнаха в нападение. Христофор Хубчев бе изведен в коридор от Билал Бари. Левият краен бранител обаче бе добре неутрализиран от Деян Лозен, точно преди да успее да изпълни добър завършващ удар.

В 48-ата минута Иван Горанов проби по левия фланг и извади топката към дъгата на наказателното поле. Там абсолютно непокрит бе Георги Миланов, който нагласи топката си на левия крак и отправи опасен удар, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

В 68-ата минута Билал Бари направи уникален пропуск. Здравко Димитров стреля от дистанция. След рикошет в тялото на бранител мароканският нападател се озова на чиста стрелкова позиция, но прати топката над вратата

Две минути по-късно Андриан Краев бе намерен с центриране в наказателното поле. Неговият удар с глава обаче премина покрай левия страничен стълб.

До края до чисти голови положения не се стигна и резултатът остана непроменен.

Левски – Арда 0:2

0:1 Тонислав Йорданов 20'

0:2 Спас Делев 32'