"Ботев" Пд завърши редовния сезон в топ 3 след победа над "Локомотив" Сф

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Локомотив (София) в среща от 26-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Мачът премина под непрестанен дъжд, който затрудни футболистите на двата отбора. Пловдивчани успяха да отбележат по един гол в двете полувремена.

Още в 5-ата минута Емануел Току откри резултата. Мохамед Брахими напредна в половината на гостите и подаде към Току, който залъга защитник и с хубав удар прати топката в мрежата.

Последваха минути на поделено преимущество и без сериозни положения пред двете врати, като този резултат се запази до почивката. Втората част стартира с удари на Неделев и Славчев.

В 69-ата минута красива атака на "жълто-черните" завръши с неточен шут на Току. В 75-ата минута Джеймс Етоо затвърди страхотното си представяне през 2022 година с гол, дошъл след индивидуален рейд и удар от близка дистанция.

По този начин Ботев завърши редовния сезон на третата позиция. В първия кръг на плейофите "канарчетата" ще срещнат Черно море.