"Ботев" Пд загуби от Славия

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Славия в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на много тежкия и наводен терен на стадион "Славия" в столицата. В стартовите състави на двата отбора бяха записани общо 20 български футболисти, като единствено Стергиакис и Джонатан Перейра бяха чужденците в двете единадесеторки.

Двата тима направиха скучно първо полувреме, но след почивката атаките към двете врати следваха една след друга. Като титуляр за "канарчетата" във втори пореден мач стартира 15-годишният Никола Илиев, а от първата минута стартираха още трима юноши - Димитър Тонев, Станислав Шопов и Станислав Работов.

Първата част бе постна откъм голови ситуации. В 13-ата минута Димитър Пиргов върна към Янко Георгиев, но топката се спря в локва пред наказателното поле на "канарчетата", стражът на "жълто-черните" влезе в единоборство с нападател на "белите", а съдията подмина ситуацията.

Малко по-късно столичани имаха претенции и за дузпа, но Драганов не уважи желанието им. В 37-ата минута Иван Бандаловски засече от добра позиция, но топката бе спряна от бранител на столичани.

Второто полувреме бе далеч по-интересно и динамично от първите 45 минути. Домакините започнаха по-активно след почивката и усилията им бяха възнаградени в 50-ата минута, когато Емил Виячки откри резултата, извисявайки се над всички след центриране от корнер.

Отговорът на пловдивчани бе светкавичен и в 59-ата минута Антонио Вутов изравни. Младите таланти на "жълто-черните" Станислав Шопов и Димитър Тонев комбинираха отлично, Тонев центрира и Антонио Вутов от близка дистанция не пропусна - 1:1.

В 78-ата минута домакините стигнаха до втори гол, след като центриране отдясно бе засечено от Радослав Кирилов за 2:1. В последните минути "жълто-черните" пробваха няколко центрирания към наказателното поле на "белите", но отбраната на столичани се справи със ситуациите.