Лудогорец мачка 5:0 в дебюта на Руан и Сонко Сундберг

Лудогорец победи 5:0 Ботев във Враца в дебюта на Руан Круз и Санко Сундберг.

Отборът на Ивайло Петев поведоха още в 8-ата минута. Магична асистенция с пета на Кайо Видал изведе новият нападател Руан Круз и той технично мушна топката между краката на Краси Костов. Това бе дебютно попадение на бразилеца.

В 18-ата минута Ботев Вр остана с човек по-малко. Директен червен картон за грубо влизане в краката на Кайо Видал получи Диого Барбоса.

В 28-ата минута Иван Йорданов удари греда, а при добавката Руан Круз вкара топката в мрежата, но бе в засада.

В 48-ата минута Сон сложи точка на спора. Той получи пас от Кайо Видал и без напрежение отбеляза за 2:0.

Резултатът стана 3:0 след около час. Отново дебютен гол в срещата, този път дело на Педро Нареси, който наказа грешка на Краси Костов.

Попаденията продължиха да валят, като в 65-ата минута Аслак Фон Витри препарира Костов след центриране на Иван Йорданов от корнер.

В 72-ата минута Кирил Десподов вкара изключително майсторски гол. Той се възползва от далечно подаване на Клод Гонсалвеш, овладя и веднага прехвърли Костов за 5:0. Това бе гол номер 50 за Десподов в елита. В края на срещата Бърнард Текпетей удари греда.