"Етър" загуби от "Берое"

Етърци загубиха с 2:0 като гости на „Берое” в мач, който можеха дори да спечелят. Двата гола за домакините паднаха в самия край на мача – в 88-ата и 91-ата минути. Въпреки това „виолетовите” нямат повод да се срамуват от играта си, а само могат да съжаляват за изпуснатите точки.

Домакините натиснаха в началото, но „виолетовата” защита се справяше с центриранията пред вратата и не допусна почти никакви изненади. Най-опасната ситуация за „Берое” бе в 21-ата минута, когато Камбуров върна топката към Макуота и неговият силен удар профуча до левия стълб.

Оттук до края на полувремето „Етър” бе по-действеният отбор и на няколко пъти пропусна да поведе в резултата. В 26-ата минута Боджадж центрира отляво и защитникът Александър Дюлгеров със силен удар прати топката в напречната греда.

Етърци дори наложиха превес и опасните им атаки зачестиха. В 33-ата минута Педро Лагоа изведе в добра позиция Огнянов, който обаче би слабо във вратаря. Малко след това португалецът напредна през центъра, а Мартинович и Огнянов бяха свободни, но последва неточен пас.

„Болярите” по чудо не откриха и в 40-ата минута, когато след центриране отдясно Георги Ангелов от домакините отклони топката към собствената си врата, но Перниш изби, а добавката на Дино Мартинович намери крака на вратаря.

През втората част „Берое” натисна по-здраво, но „виолетовата” защита продължи да се справя. При едно мелле Христо Иванов улови топката, а после пък след центриране на „Берое” от фаул няколко играчи се разминаха с топката пред голлинията.

Петко Петков направи две смени, без да променя тактиката, като Иван Стоянов замени Лагоа, а Милчо Ангелов – Мартинович. Опасна атака направиха домакините в 70-ата минута, завършила с удар на бившия етърец Крум Стоянов до гредата. Пет минути по-късно пък Октавио с глава насочи топката в напречната греда зад Христо Иванов.

Етърци дебнеха своите моменти за контри, с които да поведат, и още на два пъти имаха тази възможност. В 79-ата минута Ангелов се откъсна и намери Иван Стоянов пред вратата, но ударът на капитана бе блокиран. Три минути по-късно Стоянов отправи точен удар, но Душан Перниш спаси.

Към края „Берое” засили натиска, но мачът отиваше към закономерното 0:0, когато в 88-ата минута след центриране отдясно Мантека с глава прати топката в мрежата – 1:0. В добавеното време след ново центриране отдясно неостаряващият Мартин Камбуров с глава окончателно оформи домакинската победа на 2:0.