Царско село допусна загуба в последната минута

Царско село загуби с 1:2 гостуването на Ботев Пловдив на базата в Коматево.

Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута след гол, който дълго време бе разглеждан заради вероятна засада на Антоан Бароан. „Царете“ изравниха в 43-ата минута. Тогава Лъчезар Балтанов засече топката в глава след ъглов удар – 1:1.

Изключително силен мач направи Янко Георгиев, който спаси редица положения пред своята врата, но капитулира в последната минута, когато Реда Рабей засече топката на празна врата.

В 10-ата минута Георгиев изби с една ръка в напречната греда изстрел на Емануел Току. При добавката Антоан Бароан вкара топката в мрежата на гостите, попадението първоначално не бе зачетено заради засада, но след проверката с ВАР голът бе признат.

Момчетата на Любослав Пенев успяха да изравнят резултата преди края на първата част. След центриране от корнер бившият капитан на „канарчетата“ Лъчезар Балтанов бе точен с глава за 1:1.
През втората част домакините създадоха няколко голови положения, но и Царско село имаше и своите шансове. Стигна се до 90-ата минута, когато Ботев направи добра контраатака и топката бе подадена към Рабей, който реализира.