"Царско село" изпусна "Ботев" във Враца

Царско село пропусна да победи Ботев на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

Мачът завърши без голове 0:0, но футболистите на Любослав Пенев създадоха половин дузина голови положения, но така и не успяха да отбележат гол, като логично стражът на домакините бе определен за Играч на мача. Царско село отправи общо 15 удара към вратата на съперника, а от тях 5 бяха в очертанията на вратата.

Мачът започна с пропуски на Ален Стеванович и Димо Бакалов. Последва и ситуация пред Лукас Диас, който стреля, получи се рикошет, но топката излезе в аут.

През второто полувреме ситуацията не се промени. Футболистите на Царско село създаваха голови положения, а най-чистите бяха в заключителните 15 минути на срещата.

Първо след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев се получи разбъркване, а топката попадна във Васил Шопов, който стреля, но Красимир Костов се намеси и спаси. Малко по-късно Лукас Диас подаде към Миси Мезу, който овладя топката на гърди, след което стреля, но Костов демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Пред Миси Мезу се откри не лоша възможност в 80-ата минута, когато той стреля от дистанция, но неточно в аут.