Два гола на Маркиньос изкачиха "Ботев" Пд до второто място в "Ефбет лига"

Ботев (Пловдив) постигна четвъртата си победа от началото на сезона в Първа лига. В среща от 7-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Арда (Кърджали).

Победата изкачи пловдивчани до второто място в класирането. В герой за "жълто-черните" се превърна Маркиньос, който реализира и двата гола.

Първото полувреме премина под тотална доминация на Ботев и ботевистите се оттеглиха с комфортен аванс на почивката. В 9-ата минута Тодор Неделев подаде към Антоан Бароан, който от своя страна продължи към Маркиньос и бразилецът от точката на дузпата прати топката в мрежата за 1:0.

Само 3 минути по-късно Бароан вкара красиво попадение, но след намесата на VAR голът бе отменен. В 36-ата минута Тодор Неделев намери Маркиньос в наказателното поле, а атакуващият футболист с удар под плонжа на Караджов покачи на 2:0.

Втората част бе много нервна, а гостите бързо се върнаха в мача. В 55-ата минута Тонислав Йорданов получи топката в наказателното поле на "канарчетата" и с техничен удар намали резултата.

В 60-ата минута, отново системата VAR влезе в действие и Реда Рабей бе изгонен с директен червен картон за влизане в краката на противников футболист. До края на мача гостите осъществиха натиск, но "жълто-черните" действаха отлично в защита и не допуснаха чисти положения пред вратата си. В самия край Пламен Крумов също бе изгонен за втори жълт и респективно червен картон.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс (46 - Кевин Янсон), Маркиньос (90 - Станислав Работов), Тодор Неделев (61 - Филип Филипов), Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей