Мощен Лудогорец разгроми Левски с 5:1

Лудогорец победи Левски с 5:1 и дръпна на върха в efbet Лига.

Срещата започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата след едва 3 минути. Бърнард Текпетей проби отдясно и пусна успореден пас, Квадво Дуа игра с топката, след което Келиан ван дер Каап изпусна Руан, който нямаше проблеми да се разпише в опразнената врата. В десетата минута Лудогорец бе много близо до второ попадение. След нов пробив на Текпетей и нов успореден пас Патрик-Габриел Галчев изпусна Рик Джонатан, който върна за Руан, чийто удар от близка дистанция не уцели вратата на Пламен Андреев.

В 17-ата минута Левски стигна до изравнително попадение. Патрик-Габриел Галчев получи топката отдясно и намери Патрик Мислович, който с едно докосване продължи за Марин Петков, а той елегантно мушна топката между краката на Серджио Падт и изравни резултата - 1:1.

Пет минути по-късно Лудогорец можеше да си върне аванса в резултата, след като Бърнард Текпетей стреля директно от пряк свободен удар към средата на вратата, но мощният му шут срещна напречната греда на вратата, пазена от Пламен Андреев. В 33-ата минута Диниш Алмейда бе оставен непокрит след центриране на Рик от корнер, но не успя да нанесе добър удар.

Втората част също започна много силно за Лудогорец. Бързо Георги Терзиев изведе домакините отново напред. След това Пьотрвски отбеляза дежурния си гол, преди в 64-ата минута Квадво Дуа да сложи точка на спора.Той се възползва от бърза атака и асистенция на Пьотрвски.

В 95-ата минута Лудогорец стигна и до пето попадение. Точен бе Кайо Видал, който получи добър пас от Текпетей.