Черно море Лудогорец 4:0

Черно море записа важна победа в борбата си за сребърните медали в efbet Лига. „Моряците“ разгромиха тима на Лудогорец с 4:0 и отново си върнаха втората позиция в класирането, изпреварвайки ЦСКА.

Попаденията за „зелено-белите“ реализираха Андреас Калкан (43), Даниел Димов (67) и Уеслен Жуниор (82), Живко Атанасов (90)

Срещата започна с натиск за домакините, но първата опасност бе за Лудогорец. В 21-вата минута Спас Делев получи в наказателното поле и стреля, но Иван Дюлгеров спаси. Само седем минути по-късно отново Дюлгеров записа чудесна намеса след удар на Рик Джонатан.В 43-ата минута Падло гарсия видя навлизащия на скорост Андреяс Калкан и центрира в наказателното поле, а румънецът с глава прониза стража на гостите за 1:0.

В 67-ата минута Илиан Илиев центрира към далечния край на наказателното поле, където Живко Атанасов спечели въздушния двубой, топката стигна до Влатко Дробаров, който я продължи към Даниел Димов, а капитанът на „моряците“, се обърна и стреля към вратата за 2:0.

В 82-рата минута само секунди след като се появи в игра Уеслен Жуниор получи топката, надбяга противниковата защита и с пронизващ удар направи резултата класически. Това бе и дебютен гол за бразилеца с фланелката на Черно море.