Локомотив Пд завърши годината с класика над Пирин

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши календарната година с класическа победа.

„Черно-белите“ се наложиха с 3:0 над Пирин (Благоевград). Точни за успеха бяха Алфа Конте, Бабакар Дион и Георги Минчев (д).

В 5-ата минута Алфа Конте нахлу в наказателното поле на гостите, топката стигна впоследствие до Джовани, който шутира над вратата. В 11-ата минута Комано от Пирин бе изведен на стрелкова позиция, Динко Хоркаш бе на мястото си и предотврати попадение в своята врата. Последва опасен удар на Дион встрани от целта. В 39-ата минута Минчев засече с глава центриране на Дион, топката мина покрай вратата на Пирин.

В 51-вата минута Локомотив поведе в резултата! Ефе Али центриране в наказателното поле, а там Алфа Конте с акробатичен удар вкара красив гол за 1:0. Само две минути по-късно „черно-белите“ удвоиха своята преднина. Дион получи на крилото и навлезе към наказателното поле, където с прецизен удар в далечния ъгъл покачи на 2:0. В 56-ата минута шут на Димитър Илиев разтресе горната греда на Пирин. В 64-ата минута Локомотив стигна до дузпа. Георги Минчев бе съборен в наказателното поле от Бачев и съдията посочи бялата точка. Нападателят на Локомотив шутира хладнокръвно и отбеляза за 3:0. В 75-ата минута гостите от Пирин получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Аймен Суда, а Динко Хоркаш отрази неговия изстрел и запази вратата си суха.