Локомотив Пд и Ботев Пд не излъчиха победител

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в дербито на 16-тия кръг на Първа лига. Двубоят се игра от 19:30 часа на стадион „Христо Ботев“.

В началните секунди на срещата Уме Емануел от домакините се откъсна от Паскалев и шутира, Динко Хоркаш изби в корнер. В 9-ата минута центриране на Оливер Камдем бе засечено от Георги Минчев, топката мина над вратата. В 16-ата минута Акере от „жълто-черните“ бе изведен на добра позиция, като стреля слабо.

В 46-ата минута шут на Бароан от малък ъгъл мина встрани от вратата на Хоркаш. В 51-ата минута гол на Бароан бе отменен заради засада. В 59-ата минута атака чрез Акере по десния фланг завърши с изстрел покрай вратата на Локомотив. Няколко минути по-късно шут на Бароан от близка дистанция мина встрани от гредата.