27 Мухамаду Ндиайе
83 Христо Попадийн
НА ЖИВО
20:01:29 Начало на срещата
1' Първи съдийски сигнал на срещата-реванш за оставане в Първа лига. Септември има аванс от 1 гол, тъй като победи Дунав при гостуването си в Русе с 0:1 на 19 май.
5' Гол! Здравко Димитров получи подаване от Алвеш, надигра Инкоом и прати топката в мрежата с техничен удар от 11 метра.
Здравко Димитров
13
1 - 0
6'
9'
16
Мартин Ковачев
10' Галчев стреля над вратата от свободен удар.
15'
Засада
19' Инкоом изпълни тъч, топката стигна до непокрития Иса в наказателното поле, но неговият удар бе слаб и не затрудни Янко Георгиев.
22' Стражът на Септември отрази коварен изстрел на Станоев от свободен удар.
Засада
27'
30'
Греда
30'
Греда
30' Ахмедов стреля с глава, топката се отби последователно от дясната греда, тялото на вратаря и отново се отклони от гредата преди да бъде уловена от Георгиев.
Засада
32'
Засада
38'
Корнер
40'
41' Гол! Иса бележи с глава след центриране на Исаевски.
41'
22
Исмаил Мустафа
1 - 1
44' Гол! Свилен Щерев получи перфектно извеждащо подаване от Инкоом и реализира с мощен диагонален удар от 11 метра.
45'
8
Свилен Щерев
1 - 2
20:47:33 Край на първо полувреме - 45:00' +1:04'
21:02:24 Начало на второ полувреме. Почивка - 14:51'
Засада
48'
50'
Александър Исаевски 24 →
Божидар Васев 14 ←
51'
Корнер
Корнер
52'
52'
4
Петър Патев
Корнер
53'
Засада
53'
Корнер
57'
Корнер
57'
Корнер
58'
Засада
60'
62' Мандианго залъга Динков и стреля от 15 метра, но над вратата.
Корнер
65'
66' Галчев отправи точен, но слаб удар, който не затрудни Макенджиев.
67' Гол! Галчев реализира с глава след центриране на Глишик.
← 7 Георги Русев
→ 9 Илия Димитров
69'
Борис Галчев
8
2 - 2
69'
Иван Арсов
4
69'
72'
Илия Мунин 23 →
Драгош Фиртулеску 10 ←
73' Гол! Дюлгеров не изчисти добре топката, която стигна до Свилен Щерев и той вкара второто си попадение в мача с бомбен удар от воле.
73'
23
Илия Мунин
73'
8
2 - 3
79'
31
Красимир Станоев
80'
Греда
80' Иса намери Ахмедов, който стреля с едно докосване, но топката се отби от напречната греда.
82' Свилен Щерев получава директен червен картон за груб фаул срещу Здравко Димитров.
82'
8
Засада
83'
← 26 Фабиано Алвеш
→ 11 Иван Тилев
83'
Засада
84'
85'
Исмаил Мустафа 22 →
Диян Димов 11 ←
← 20 Кристофър Мандианго
→ 18 Владимир Николов
86'
88' Макенджиев боксира топката, която се озова в Здравко Димитров, но той стреля над вратата.
Корнер
90 +4'
90 +4' Дунав запазва мястото си в Първа професионална лига след общ резултат 3:3 и повече отбелязани голове на чужд терен, а Септември ще играе бараж с третия в крайното класиране на Втора професионална лига.
21:52:57 Край на срещата - 90:00' +5:33'