"Локомотив" Пд победи с 4:0 "Царско село"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) записа първа победа за новата година. Възпитаниците на Бруно Акрапович разгромиха с 4:0 Царско село на „Лаута“. На два пъти пъти точен бе Анте Аралица, гол от дузпа вкара Димитър Илиев, а гостите си отбелязаха и автогол чрез Румен Гьонов.

Официален дебют записаха Лукас Салинас, Миховил Клапан и Валентино Пулиезе.

Голеадата започна в 36-та минута. Димитър Илиев центрира от дясно, а Румен Гьонов от Царско село прати топката в собствената си врата за 1:0.

През втората част Локомотив вдигна оборотите и стигна до нови три попадения. В 53-та минута Диниш Алмейда бе съборен в наказателното поле от Мартин Кавдански и съдията Георги Давидов отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който бе безпогрешен за 2:0. В следващата атака Анте Аралица засече подаване на Бирсент Карагарен за 3:0. Крайното 4:0 бе оформено в 83-та минута. Отново Анте Аралица получи от Николай Николаев и прати топката във вратата на Джони Пласид за четвърти път.

Следващият мач на Локомотив е в Стара Загора. „Черно-белите“ гостуват на Берое в петък (28.02) от 17:30ч.