„Берое“ победи "ЦСКА-София" под Аязмото

„Берое“ изигра много силен двубой и победи "ЦСКА-София" с 2:1 в мач от 11 кръг на първенството. „Берое“ откри резултата в 31-та минута чрез Ибрахима Конте. Рубен Бриджидо удвои в 78-та минута, а Али Соу намали в 90-та и оформи крайния резултат.

В първите десетина минути „зелените“ владееха инициативата и на два пъти центрираха топката в пеналта на гостите, но не се стигна до сериозна опасност.

В 14-та минута Евандро пробва удар от дистанция, но твърде неточно.

Минута след това Тиаго получи на фланга и центрира на втора греда, където Евандро засече топката от въздуха, но не намери очертанията на вратата.

В 18-та минута Конте проби отлично в наказателното поле и пробва да намери Йосипович, но бранител в червено успя да се намеси.

Две минути след това Соу стреля от около 25 м, но топката мина на метър от гредата.

В 30-та минута след продължителна атака за „Берое“ топката попадна в Конте, който шутира от дъгата, но прати кълбото над вратата.

Минута след това обаче „зелените“ откриха резултата. Охене открадна топката в центъра и намери Конте, който залъга бранител и прати кълбото в мрежата с плътен удар от границата на пеналта – 1:0

В следващите минути гостите атакуваха повече, но не успяха да застрашат вратата на Перниш.

В добавеното време Кери стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

След още 2 минути и Тиаго стреля от пряк свободен удар, но и след неговото изпълнение топката мина на метър от гредата.

На почивката легендата на клуба Евгени Янчовски получи специални плакети от ПФК „Берое“, БФС и Община Стара Загора по случай 80-годишния си юбилей.

В 51-та минута Али Соу проби и нахлу в наказателното поле, където отправи удар от малък ъгъл, но Перниш се намеси и спаси. Топката попадна отново в нападателя, който се опита да намери Евандро, но бранител в зелено изчисти.

Три минути след това Занев прати топката в наказателното поле с дълъг пас, а там Соу стреля с глава, но бе неточен.

В 61-та минута Василев овладя дълъг пас и центрира за Йосипович, но нападателят не отправи добър удар и топката мина много далеч от целта.

Четири минути по-късно след изпълнение на корнер топката достигна до Генев, който засече с глава, но Бусато се намеси със сетни усилия и спаси.

В 67-та минута Малинов овладя пас в пеналта, обърна се и стреля по диагонала, но топката мина на метър от гредата.

Минута след това Бриджидо стреля от границата на наказателното поле, но топката мина далеч над вратата.

В 70-та минута Уот засече топката с глава след корнер, но ударът му мина над вратата.

Три минути след това Соу пробва удар от наказателното поле, но топката отново мина далеч от целта.

„Берое“ удвои своя аванс в 78-та минута, когато при бърза атака за „зелените“ Цветков намери Бриджидо, а той прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл с безпощаден изстрел – 2:0

В 84-та минута Камбуров получи пас от Конте и стреля веднага по диагонала, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В последната редовна минута на мача Али Соу засече с глава центрирана от Занев топка и намали резултата – 2:1

В последните минути гостите се опитаха и да изравнят, но не успяха да застрашат вратата на Перниш.