„Берое“ с успех над „Витоша“

Берое“ победи „Витоша“ с 1:0 в мач от 9 кръг на efbet Лига. Домакините владееха инициативата през целия двубой, създадоха куп положения и определено заслужиха успеха. Единственото попадение бе дело на Зоран Йосипович в 84-та минута.

Още във 2-та минута Вандерсон получи топката на фланга и центрира остро в пеналта, където Камбуров успя да играе с глава, но не намери целта.

В следващата атака след разиграване от корнер Кабов стреля по диагонала, а топката мина на метър над гредата.

В 5-та минута след статично положение и разбъркване топката попадна в Конте, който стреля от дъгата, но в аут.

В следващия момент гостите организираха бърза атака, при която Димитров изведе Кабов сам срещу вратаря, но Перниш прояви страхотен рефлекс и спаси.

В 8-та минута Камбуров получи в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката мина на метър от гредата.

Четири минути след това Педро получи на фланга и центрира в наказателното поле. Там Вандерсон пое, залъга бранител и стреля, но над вратата.

В следващите минути „Берое“ имаше два шанса чрез Педро, но ударите на португалеца бяха блокирани.

В 26-та минута Камбуров изпълни стграхотно пряк свободен удар, но Василев се намеси блестящо и спаси.

Три минути след това Педро центрира от пряк свободен удар, а Камбуров засече с глава, но не успя да отправи добър удар и топката излезе в аут.

В 33-та минута отново Педро предостави за Камбуров, който отправи отличен удар с глава, но нова невероятна намеса на Василев предотврати попадение.

Две минути след това Вандерсон проби и навлезе в наказателното поле, където опита да намери свой съотборник, но топката бе избита и попадна в Цветков. Халфът стреля от границата на пеналта, но бранител на гостите подложи своя крак и топката излезе в корнер.

Това бе всичко за първата част и двата тима се разделиха на почивка при нулево равенство.

В 49-та минута Камбуров изпълни отличен пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

Три минути след това Кабов отправи удар от пеналта, но бе неточен.

Минута след това отново Василев се намеси блестящо и извади страхотен удар на Педро от фаул.

В 60-та минута Конте отправи удар от ъгъла на наказателното поле, но над вратата.

Седем минути след това и Педро стреля от дистанция, но не намери целта.

В 70-та минута португалецът стреля и от пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

В 81-та минута Василев проби в наказателното поле и предостави за Педро, но ударът на португалеца мина покрай вратата.

След толкова положения „Берое“ най-сетне успя да излезе напред в резултата в 84-та минута. Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, а бранител на „Витоша“ игра с топката. Тя обаче попадна в Зоран Йосипович, който не сбърка от непосредствен близост и отбеляза – 1:0.