Берое с равенство в първата си контрола от лагера в Турция.

Берое

Старозагорци завършиха 1:1 срещу румънския Астра (Гюргево).

Нелуц Рошу откри резултата от дузпа преди почивката, а Алфредо Мартинс изравни през втората част. Двата тима изиграха добър и бърз двубой, който се игра на терените на „Susesi Luxury resort“.

Берое можеше да открие резултата още в първата минута, когато леони получи дълго подаване и центрира в пеналта. там Мешка стреля от въздуха, но вратарят на румънците Лазар спаси.

В 10-та минута Георге проби по фланга и центрира в пеналта, където Ромарио засече с глава, но неточно.

Пет минути след това попадение на Берое бе отменено заради засада. Лима намери Минчев пред пеналта, който стреля, а топката тупна пред стража на съперника и той не успя да улови. Райнов стигна първи до кълбото и го прати в мрежата, но страничния съдия вдигна засада.

Минута след това Мешка овладя след корнер и стреля параболично, но топката срещна мрежата от външната страна.

В 27-та минута Георге проби по фланга и центрира в пеналта, Ерол Алкан изби, но румънецът отново овладя и падна в наказателното поле след съприкосновение с Цветков. Реферът отсъди дузпа в полза на „Астра“, а зад топката застана Рошу. Аргилашки усети ъгъла и успя да докосне топката, но тя все пак влезе в мрежата – 0:1.

В следващите минути удар на Лима бе блокиран, а Камбуров игра неточно с глава след пас на Минчев.

Минута преди края на полувремето Цветков пробва да намери Камбуров в пеналта, но сантиметри разделиха нападателят от това да засече кълбото.

Берое притисна своя съперник след почивката и на няколко пъти организира добри флангови атаки, завършили с центриране и разбъркване в пеналта на румънците.

В 65-та минута Камара проби по десния фланг и центрира чудесно в наказателното поле. Там Алфредо се извиси над всички и прати кълбото в мрежата с хубав удар с глава – 1:1.

До края на срещата „зелените“ продължиха да владеят инициативата, и на два пъти опасни удари бяха блокирани от отбраната на Астра.

Така Берое и Астра завършиха 1:1 в контролна среща. Следващата проверка на „зелените“ в Белек е срещу унгарския „Мезьокьовешд Жори“. Двубоят ще се играе на 22 януари.

Берое: 23. Георги Аргилашки (46′ 12. Душан Перниш), 4. Мешка (46′- 2. Гастон Камара), 5. Ерол Алкан (46′- 3. Милен Желев), 6. Александър Цветков (65′- 24. Стоян Иванов), 7. Мартин Райнов (к), 8. Майлсон Лима( 46′- 28. Рубен Бриджидо), 10. Мартин Камбуров (46′- 27. Алфредо Мартинс), 11. Иван Бандаловски(65′- 26. Георги Маджаров), 16. Никита Баранов (65′- 13. Надим Ангелов), 20. Матеус Леони (46′- 19. Александър Василев), 91. Иван Минчев (65′- 71. Никола Маринов);

Астра: 1. Давид Лазар, 3. Ристо Радунович, 6. Беян Флорин, 8. Чиприян Бичеано, 7. Денис Алибец, 11. Валентин Георге, 13. Нелутс Рошу, 25. Майк Честър, 70. Клаудио Бело, 95. Моисе Ромарио, 96. Балаур Силвио; резерви: 9. Жак Даогари, 14. Констандин Дима, 18. Мигел Хосе Оливиера Сантос, 19. Михаил Бутеан, 20. Раду Йоан Киряк, 21. Ерико да Силва, 22. Габриел Сербан, 24. Филип Мржляк, 27. Раду Крисан, 29. Андрей Георге Тросеско, 78. Виктор Стана, 77. Александру Думиника, 88. Жулиен Бегю, 91. Ромарио Пирес Сантос, 98. Раул Гаварлита, 99. Драгош Джордже