„Берое“ стартира плейофите с победа над "ЦСКА 1948"

„Берое“ победи ЦСКА 1948 с 1:0 в среща от 27 кръг на първенството.

Генадий Ганев отрзаи удар от бялата точка на Галин Иванов в 11. минута, а Абубакар Тунгара откри резултата в 31. минута. Резултатът се запази до края на мача и

Петър Хубчев извърши две промени в състава, спрямо последния двубой срещу „Лудогорец“. Вместо Христо Митев и Давиде Мариани в игра като титуляри започнаха Абубакар Тунгара и Даниел Генов.

Още в 30. секунда на срещата „зелено-белите“ комбинираха отлично в атака и Даниел Генов навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с противников играч. Реферът обаче подмина ситуацията.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 10. минута, след като Колев бе изведен зад отбраната и бе съборен от Ганев на границата на наказателното поле.

Зад топката застана Галин Иванов, а Генадий Ганев отрази удара на халфа и спаси 11-метровия наказателен удар.

Две минути по-късно Джонатан напредна и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

В 18. минута Русев центрира от пряк свободен удар, а Симеон Петров стреля много опасно с глава. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

Джонатан направи решителна намеса в 25. минута, когато Русев навлезе в пеналта и пробва сулен удар.

„Берое“ излезе напред в резултата в 31. минута, когато Серкан Юсеин получи след тъч и центрира в пеналта, където Абубакар Тунгара засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0

Седем минути след това топката бе центрирана в наказателното поле, където Фуртадо засече от въздуха, но Наумов се намеси страхотно и спаси.

Това бе всичко за първата част и двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина в полза на „Берое“.

Пет минути след подновяване на играта Русев получи в пеналта и опита да намери непокрития Колев, но Ганев се намеси решително.

В 53. минута Джонатан предостави за Мечев, а той продължи към Серкан. Халфът шутира от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

Две минути след това Джонатан бе изведен в пеналта, но Наумов отрази удара.

В 62. минута Генов центрира в наказателното поле, където Фал засече с глава, но топката мина на метър от гредата.

Две минути по-късно Генов отправи удар от малък ъгъл, но не затрудни Наумов.

В следващата ситуация Камара чукна за Генов след корнер, а крилото стреля над вратата от близка дистанция.

Лазар Марин излезе на стрелкова позиция, но Ганев спаси удара на защитника.

Последваха две страхотни положения пред вратата на гостите. Първо Фал изведе Камара, който навлезе в пеналта, финтира Марин и шутира, но Наумов се справи блестящо.

Веднага след това Фал получи на ъгъла на наказателното поле и отправи много силен и точен удар в сглобката на вратата, но нова намеса на Наумов предотврати второ попадение.

Наумов се намеси и в 70. минута, когато Мечев стреля в долния десен ъгъл, но стражът спаси.

В 79. минута Русев изпълни пряк свободен удар, а топката срещна стената и попадна в Петров, който отправи удар по земя, но право в ръцете на Ганев.

В следващите минути гостите пробваха няколко центрирания, но те не донесоха успех.

Така „Берое“ спечели срещу ЦСКА 1948 и започна плейофите с победа.