„Берое“ и „Локомотив“ (Пловдив) с равенство 1:1.

„Берое“ и „Локомотив“ (Пловдив) не се победиха в среща от 28 кръг на първенството, завършвайки 1:1. ВАР имаше решителни намеси на два пъти в полза на „смърфовете“.

„Берое“ излезе напред в резултата в 26. минута след попадение на Стив Фуртадо. Илиев успя да изравни в последната минута на първата част след точно изпълнена дузпа от Димитър Илиев. През второто полувреме играта бе равностойна, а ново попадение така и не падна. Драмата бе пълна в добавеното време, когато Ганев спаси втора дузпа в полза на домакините

„Берое“ стигна до две последователни центрирания в 5. минута, чрез Джонатан и Мечев, но бранителите на домакините се справиха.

В 10. минута Гомис успя да изведе Карагерен, който напредна, навлезе в пеналта и опита да намери Илиев. Капитанът на домакините падна на тревата и поиска дузпа, но реферът остави играта да продължи.

В ответната атака Джонатан центрира в наказателното поле, където Тунагара овладя и стреля, но топката излезе в корнер след рикошет в тялото на бранител.

Домакините организираха контраатака след ъгловия удар и Умарбаев опита да намери Марсел, но Митев се намеси решително.

Следващите минути бяха равностойни, а и двата отбора стигнаха до центрирания в наказателното поле, но това не доведе до сериозна опасност.

„Берое“ излезе напред в резултата в 26. минута, когато Тунгара изведе отлично Фуртадо в наказателното поле и бранителят елегантно прати топката в мрежата за 0:1.

В 35. минута Марсел пробва удар от границата на пеналта, но не намери очертанията на вратата.

Четири минути по-късно и Умарбаев се пробва с удар извън наказателното поле, но топката мина над вратата.

Домакините имаха уникален шанс в 41. минута, когато Василев бе изведен сам срещу Ганев, финтира вратаря и отправи удар, но Джонатан успя да отбие топката. Тя отново попадна във Василев, който пусна за Марсел пред опразнената врата, но французинът се размина и не успя да я прати в мрежата.

„Локомотив“ притисна „зелените“ в следващите няколко минути, но отбраната на „Берое“ се справи страхотно. При най-опасната ситуация удар на Илиев бе блокиран от Енчев.

В последната минута на първата част ВАР се намеси и Ивайло Стоянов прегледа ситуацията с капитана на домакините, при която топката среща ръката на Енчев и посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев и успя да я прати в мрежата за 1:1.

Това бе всичко за първото полувреме и двата тима се оттеглиха на почивка при равенство -1:1

Минута след подновяване на играта Фуртадо центрира в пеналта, а Енчев отправи удар с глава, но Пиргов спаси.

В 47. минута Битон изпрати дълъг пас за Фал, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но не затрудни вратаря.

След още две минути Мечев напредна и продължи за Генов, който шутира от дистанция, но не намери очертанията.

В 53. минута Василев овладя дълъг пас на границата на наказателното поле, навлезе и стреля, но Ганев успя да спаси.

В 63. минута Витанов получи в наказателното поле и центрира остро. Карагерен успя да засече, но Ганев спаси, а след това Битон изчисти.

„Берое“ владееше ситуацията в следващите минути и в дълги периоди разиграваше топката в централната зона и в полета на съперника.

Фал опита извеждащо шподаване в 75. минута, но Пиргов успя да изпревари със секунда Мариани и спаси.

Минута след това Боруков се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

В 79. минута Умарбаев също получи пас в пеналта, но стреля над вратата.

До края на редовното време играта продължи да бъде равностойна, а сериозните положения пред някоя от вратите липсваха.

Две минути в добавеното време „Локомотив“ все пак стигна до опасност, но удари на играчи на домакините бяха блокирани.

ВАР отново се намеси и Ивайло Стоянов за втори път посочи бялата точка в полза на домакините. Освен това реферът показа втори жълт картон за Енчев и отстрани бранителя.

Зад топката отново застана Димитър Илиев, но този път Ганев спаси ударът от бялата точка.

Така резултатът се запази и двата тима спечелиха по една точка.