„Левски“ загуби с 1:2 от „Черно море“ на „Герена“

„Левски“ загуби с 1:2 от „Черно море“ на „Герена“. „Сините" вкараха в 20-ата минута, когато Здравко Димитров центрира в наказателното поле, Найджъл Робърта свали топката с глава и Мартин Райнов реализира за 1:0. Гостите останаха с човек по-малко в края на полувремето, когато Илиан Илиев бе изгонен заради втори жълт картон.

В 55-ата минута Матео Стаматов сбърка при изнасянето на топката, Исмаил Иса центрира по земя, а Матиас Курьор успя да засече топката за 1:1. В 69-ата минута варненци стигнаха и до втори гол. Васил Панайотов бе изведен сам срещу вратаряи вкара в мрежата на Николай Михайлов.

Мачът започна с положения за „сините“. Още в 8-ата минута можеше да се стигне до гол във вратата на „Черно море“. Паулиньо центрира от ляво, топката прехвърли нападателите, а Цветомир Панов можеше да си отбележи автогол. Той насочи топката към своята мрежа, но Иван Дюлгеров успя да спаси вратата си.

След здрава битка в 20-ата минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле, Найджъл Робърта свали топката с глава, а Мартин Райнов отново с глава вкара в мрежата на "варненци". Две минути по-късно Робърта имаше шанс и за втори гол, но изпрати топката покрай вратата.

В даденото от рефера продължение Георги Кабаков показа втори жълт и съответно червен картон на Илиан Илиев. Футболистът загуби контрол на топката и фаулира Мартин Райнов, след което бе изгонен.

В 52-ата минута „Черно море“ направи контраатака, в която четирима варненци останаха срещу двама футболисти, но не успяха да завършат нападението с точен удар. В 55-ата минута Матео Стаматов сбърка при изнасянето на топката, „Черно море“ тръгна в атака, Исмаил Иса центрира по земя, а Матиас Курьор успя да засече топката между двама защитници на "сините" и резултатът бе изравнен. В 59-ата минута „Левски“ имаше златен шанс да вкара втори гол. Здравко Димитров центрира от дясно, Найджъл Робърта засече топката, а Дюлгеров спаси. Нападателят отправи втори удар, но Дюлгеров отново спаси, а след това Ивайло Найденов изпрати топката над гредата на варненци. В 69-ата пък Панайотов доведе „моряците“ до пълен обрат и реализита за 1:2.

До края на двубоя „сините“ опитаха да стигнат до равенство, но до нов гол така и не се стигна.