"Локомотив" Пд с трета поредна победа след 2:1 с "Черно море"

Представителният отбор на Локомотив записа трета поредна победа в efbet Лига и четвърта във всички турнири. “Черно-белите” надвиха Черно море с 2:1 на “Лаута” и събраха актив от 9 точки след 4 кръга.

Локомотив стартира мача по най-добрия начин и реазлизира гол още в 4-та минута. Николай Николаев напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Момчил Цветанов с шпагат реализира за 1:0. В 26-та минута Георги Минчев стреля опасно от далечен свободен удар, но Георги Георгиев изби в корнер. В 31-та минута Черно море успя да изравни – Матиас Курьор бе изведен зад отбраната на пловдивчани и бе точен за 1:1.

В 48-ата минута Локомотив отново си върна преднина. Капитанът Димитър Илиев стреля от пряк свободен и прати неспасяемо топката в горния ъгъл на вратата на Георги Георгиев за 2:1.

В продължението на двубоя гостите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Родриго Енрике.