ЦСКА-София победи "Витоша"

Отборът на ЦСКА-София победи "Витоша" с 1:0 в мач от XXV кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Бистрица.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния капитан на ЦСКА-София и националния тим Борис Гаганелов, който внезано ни напусна вчера. В 4-та минута мачът бе спрян за кратко в чест на бранителя, който играеше с номер четири.

В 25-та минута Брадли Мазику бе фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, но вратарят на домакините спаси изстрела на Али Соу. Възможности за гол през първото полувреме се откриха още пред Стефано Белтраме и Кристиян Малинов.

През втората част ЦСКА-София доминира изцяло на терена и логичното се случи едва в 85-та минута, когато Евандро засече с глава центриране отляво на Греъм Кери. В последната минута на мача Енрике нацели напречната греда.

В сряда (10 юни) ЦСКА гостува на "Ботев" в Пловдив в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България, а последният мач от редовния сезон на Първа лига е в неделя (14 юни) на стадион "Българска армия". И двата двубоя са с начален час 21:00 часа.