"Локомотив" Пд завърши наравно с "Витоша"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 срещу Витоша (Бистрица) от 24-тия кръг на efbet Лига. „Черно-белите“ поведоха чрез Аралица през първата част, но в заключителните минути Апостол Попов изравни.

Официален дебют за пловдивчани записа Мирза Хасанбегович.

Началото на мача започна с натиск на Локомотив. Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Момчил Цветанов се озоваха на добри позиции, но до гол не се стигна. В 11-та минута пред Лукас Масоеро също се откри възможност да отбележи, но прати топката встрани от целта. Попадението за черно-белите дойде в 33-та минута, след като прехвърлящ шут на Анте Аралица от границата на наказателното поле попадна в мрежата на Николай Кръстев за 1:0.

В началото на втората част тежък изстрел на Димитър Илиев в 52-та минута бе спасен от вратаря на гостите. След няколко пропуска на локомотивци и през второто полувреме, Витоша все пак успя да стигне до изравнително попадение. Точен бе Апостол Попов, който засече центриране от корнер с глава, и донесе точката на своя отбор.

В следващия кръг Локомотив домакинства на отбора на Етър (Велико Търново). Срещата е на 14-ти март (събота) от 14:45ч.