"Локомотив" Пд със загуба от "Лудогорец"

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) загуби визитата си на Лудогорец (Разград) с 2:1. „Черно-белите“ имаха редица шансове за гол, но не успяха да вземат точка пред погледа на 650 фена от Пловдив.

Още в 3-та минута на двубоя бе спряна перспективна атака на Локомотив заради несъществуваща засада. Четири минути по-късно Димитър Илиев бе изведен очи в очи с Пламен Илиев. Капитанът на пловдивчани стреля, стражът на домакините изби, а при добавката Томашевич прати топката над вратата. Натискът на Локомотив даде резултат в 11-та минута. Ален Ожболт с прецизен удар от границата на наказателното поле матира Пламен Илиев за 0:1. В следващата атака и Бирсент Карагарен можеше да добави нов гол на сметката на „черно-белите“, но вратарят на „орлите“ бе отново на мястото си. Лудогорец изравни в 15-та минута след далечен изстрел на Марселиньо. В 30-та минута Георги Илиев бе близо до попадение, но ударът му срещна напречната греда на разградчани. Минута по-късно Лудогорец стигна до нов гол. Лошо върната топка от Томашевич за Луков бе пресечена, а Лукоки направи 2:1.

В 66-та минута домакините имаха шанс чрез Джоди Лукоки, но Мартин Луков улови топката.  Последва опасен изстрел на Ален Ожболт, избит от Пламен Илиев. В 83-та минута Мартин Луков трябваше да се намесва след удар на Лукоки, а в 86-та бе отменен гол на Моци.