Лудогорец спечели Суперкупата на България

Супер купа

Лудогорец спечели за четвърти път Суперкупата на България. Шампионите победиха с 2:0 носителя на Купата на страната Локомотив Пловдив на националния стадион "Васил Левски".

Това е 14-и трофей за Лудогорец в новата му история. Страхотен дебют в официален мач за "орлите" направи Мавис Чибота. Привлеченият от израелския Бней Йехуда халф отбеляза гол и асистира на Лукоки за второто попадения в самия край на срещата. Други две нови попълнения също дебютираха със зелената фланелка. Става въпрос за Джордан Икоко, който записа 90 минути и Дан Битон, влязъл като резерва.

Двубоят бе равностоен, като Лудогорец стигна до още няколко ситуации за гол. Веднъж гредата спаси Мартин Луков след удар на Марселиньо. Пловдивският тим също имаше своите шансове, но Пламен Илиев изигра страхотен мач и спаси всичко.