Верея завърши 2:2 с Нефтохимик в контрола

Верея

Бубакар Диало и Шота Гвавадзе бяха точни за старозагорци.

Двубоят който се игра на стадиона в село Ягода протече оспорвано.
Гостите от Бургас откриха резултата през първото полувреме. Цветан Филипов реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Деян Христов.
Но след почивката Верея успя да направи обрат. В 55 - та минута Бубакар Диало изравни, а в 65 - та минута Шота Гвавадзе изведе старозагорци напред в резултата - 2:1, след като се възползва от добро подаване на Малуин.
Нефтохимик успя да изравни в 90-та минута. Удар на Стайко Иванов от фаул бе избит от вратаря на Верея, а при добавката Цветан Чахов вкара за 2:2.

На 15 февруари Верея ще бъде домакин на Лудогорец в среща от 21 - я кръг на Първа лига. Двубоят е в петък от 17,30 часа на стадион Трейс Арена.

Съставът на Верея - Генади Генев, Денис Василиев, Дмитрий Иванов, Джошуа Нтое, Тимоти Елтон, Бранислав Василиевич,Сергий Рудика, Андрей Ковальов, Теофилус Коуроупис, Едуин Малуин, Фарел Седад (Кристиян Кръстев, Бедри Рюстемов, Шота Гвадзава, Стелиян Колев, Бубакар Диало, Хрвое Ризванович, Женя Доброволски, Стелиян Тенев).