Десет от Ботев не се справиха с Локо Сф

Ботев допусна четвърта поредна загуба от началото на сезона. Пловдивчани загубиха с 0:2 визитата си на Локомотив (София).

Двубоят бе първи след напускането на Азрудин Валентич на поста старши треньор. "Канарчетата" бяха водени от наставника на дублиращия отбор Артур Ованесян.

През първата част домакините не отправиха нито един точен удар към вратата на Ботев. От своя страна "жълто-черните" стояха по-добре на терена.

В първите минути "червено-черните" отправиха няколко неточни удара. В 22-ата минута опасен удар на Мертенс бе спасен от вратаря.

В 40-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата, но съдийската бригада отсъди засада.

Втората част започна с ранен гол за домакините. Мики Орачев бе изпуснат отляво и центрира остро, а непокритият Димитър Митков отблизо вкара за 1:0.

В средата на полувремето последваха силни минути на домакините.

Стигна се до два пропуска на Франса, като при втория Хидайет Ханкич се намеси отлично и спаси. В 62-ата минута нов удар на Франса бе отразен от Ханкич.

В 74-ата минута опасен шут на Ннади рикошира леко в бранител и топката профуча над гредата. В 84-ата минута домакините стигнаха до втори гол.

Контраатака отдясно стигна до Рапосо, който извади към Илия Димитров и той от движение се разписа за 2:0.

В добавеното време удар на Бароан бе спасен от Любенов.