"Ботев" Пд победи ЦСКА-София и се утвърди на третото място в EFBET лига

Ботев (Пловдив) изигра поредния си силен мач от началото на пролетния дял от шампионата. В среща от 24-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:0 над ЦСКА-София.

Пред препълнените трибуни на "Футболен комплекс Ботев 1912" пловдивчани направиха нова силна продукция и се утвърдиха на третото място. Тодор Неделев поведе ботевистите напред, като капитанът се отчете с гол и асистенция, а другият гол бе дело на Самуел Супрайен.

В първите минути играта бе изпълнена с множество единоборства, а головите положения липсваха. В средата на първата част двата тима започнаха да изострят атаките си, а именно тогава Ботев нанесе своя удар.

В 23-ата минута Тодор Неделев центрира перфектно от корнер, а Самуел Супрайен бе оставен непокрит и с глава откри резултата. Само шест минути по-късно еуфорията завладя тотално "жълто-черните" и феновете по трибуните.

"Червените" допуснаха груба грешка в защита и топката попадна в Тодор Неделев, който с едно докосване матира Густаво Бусато за 2:0. Пет минути по-късно Виктор Генев се намеси фантастично, предотвратявайки сигурен гол на гостите.

Второто полувреме премина под сериозен натиск от страна на гостите, които изпуснаха доста положения за гол. От своя страна "канарчетата" на няколко пъти осъществиха опасни контра атаки, но не успяха да стигнат до трети гол.

В началните минути пропуски направиха Кайседо, Гарсес и Християн Петров. "Жълто-черните" отговориха с пропуск, сътворен от Па Конате и Антоан Бароан.

В последните минути пловдивчани се браниха по най-добрия начин и не допуснаха гостите да стигнат до чисти положения. В третата минута на добавеното време главният съдия Георги Давидов свири последния съдийски сигнал, който даде старт на "жълто-черните" празненства.