„Берое“ с равенство срещу „Левски“

„Берое“ и „Левски“ завършиха 1:1 в мач от 19 кръг на efbet Лига, който бе последен за календарната година.

Билал Бари откри резултата в 17. минута на мача с удар от наказателното поле. Алиун Фал успя да изравни три минути преди края на мача.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В началните минути „зелено-белите“ започнаха по-активно и стигнаха до няколко центрирания, които обаче не затрудниха отбраната на съперника.

В 10. минута топката бе центрирана от корнер и попадна в Джонатан, който отправи удар от границата на пеналта, но топката мина над вратата.

Ситуацията се повтори и три минути по-късно,а Джонатан отново не успя да намери очертанията на вратата.

В 15. минута Костадинов проби фронтално и стреля много силно в долния ляв ъгъл, но Ганев успя да се намеси отлично и изби в корнер.

Резултатът бе открит в 17. минута, когато Марин Петков проби, навлезе в наказателното поле и намери непокрития Бари, който прати топката в мрежата с удар от близка достанция – 0:1

В следващите десет минути играта бе равностойна, а сериозните положения липсваха.

Билал Бари отправи удар от границата на наказателното поле в 33. минута, но бе твърде неточен.

Три минути след това отново Бари се озова на стрлкова позиция и шутира от малък ъгъл, но Ганев изби в ъглов удар.

Кийлън Лебон проби в 38. минута и центрира за Камбуров, който стреля от въздуха, но не намери очертанията на вратата.

В 42. минута Мечев отправи удар от дистанция, но бе много неточен.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 52. минута Фуртадо получи на фланга и центрира в наказателното поле, където Цветков отправи удар от въздуха, но топката мина над вратата.

Две минути след това Камара овладя на границата на пеналта и стреля по земя, но Михайлов спаси.

В 62. минута Бари навлзе в наказателното поле и намери Петков, но ударът му бе блокиран. Топката попадна в Костадинов, който също стреля от близка дистанция, но Ганев улови.

В ответната атака Камара центрира много опасно, куп от играчи се разминаха, а топката мина на сантиметри от гредата.

Цонев стреля от пряк свободен удар в 65. минута. Топката рикошира, заблуди Ганев, но все пак мина на метър от гредата в корнер.

След изпълнението Костадинов вкара топката в мрежата, но страничния рефер вдигна засада. ВАР потвърди решението на рефера.

В 70. минута Камбуров бе изведен на стрелкова позиция, но Михайлов спаси удара на нападателя. Освен това и страничния съдия вдигна своя флаг за засада.

Две минути по-късно Лебон центрира, а Стефанов засече топката от въздуха и я прати в долния десен ъгъл, но Михайлов се намеси блестящо и отрази.

Димитър Костадинов получи на скорост и стреля в 75. минута, но не намери целта.

В ответната атака Лебон проби чудесно и шутира от наказателното поле, но нова намеса на Михайлов предотврати попадение.

„Берое“ успя да изравни в 87. минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле. Там Стефанов свали за Фал, който прати топката в мрежата и изравни – 1:1.

В добавеното време Александров стреля с глава, но Ганев улови.