ЦСКА-София излъга "Ботев" Пд на стадион "Българска армия"

Ботев (Пловдив) допусна загуба с 0:1 от ЦСКА-София в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Българска армия" в столицата, а единственото попадение реализира Белтраме в 34-ата минута.

Още на загрявката Антонио Вутов получи контузия и бе заменен от Джонатан Перейра. Пълни 90 минути за "канарчетата" записа 17-годишният Станислав Шопов, а след почивката в игра се появиха юношите Димитър Тонев, Атанас Стоименов и Иво Казаков.

Срещата започна отлично за пловдивчани, които в рамките на пет минути стигнаха до две положения за гол. Във втората минута Александър Тонев отне топката от защитата на "червените", напредна и останал сам срещу Бусато стреля, но над вратата.

В 5-ата минута отново Тонев отправи мощен удар от над 25 метра, минал на метър над напречната греда. Последваха минути без положения пред двете врати, а играта се водеше между двете наказателни полета.

В 32-ата минута Евандро засече центриране отдясно, а топката мина покрай гредата. 2 минути по-късно Али Соу намери Белтраме в наказателното поле на "канарчетата", а атакуващият футболист на столичани прати топката покрай Георгиев за 1:0.

На почивката в игра за Ботев се появи 18-годишният Димитър Тонев, който замени контузения Радослав Терзиев. В 50-ата минута Евандро стреля неточно с глава.

В 53-ата минута Тодор Неделев стреля директно от свободен удар от далечна дистанция, а стражът на домакините изби в корнер. В 62-ата минута Али Соу пробва техничен удар с пета, минал покрай вратата на Янко Георгиев.

В 68-ата минута терена напусна Тодор Неделев, който въпреки неразположенията си даде всичко от себе си и бе изпратен с аплодисменти от публиката на "канарчетата", а на неговото място се появи роденият през 2002 година Атанас Стоименов. В 70-ата минута Белтраме се отчете с фрапантен пропуск, стреляйки неточно от малкото наказателно поле.

В 77-ата минута Янко Георгиев спаси без проблеми слаб удар на Кристиян Малинов. 5 минути преди края на двубоя в игра влезе Иво Казаков, за когото това бе офицален дебют с екипа на мъжкия отбор на Ботев. В добавеното време Лъчезар Балтанов стреля от фаул, но кълбото мина над вратата на Бусато.