„Берое“ победи „Ботев“ (Враца) в дебюта на Димитров 4:0

„Берое“ надигра категорично и победи „Ботев“ (Враца) с 4:0 в мач от 14 кръг на efbet Лига. Двубоят бе дебют за Димитър Димитров като наставник на „зелено-белите“. Конте даде аванс за своя тим още в 5-та минута. Отново той удвои аванса за „Берое“ в 47-та минута след чудесно центриране на Василев. Мартин Камбуров реализира своя гол номер 225 в елита от дузпа в 67-та минута. Крайният резултат бе оформен от Йосипович в 88-та минута – 4:0.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още в 1-та минута Минчев изпълни добър пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

Само 4 минути след това „Берое“ откри резултата. Конте се възползва от неразбирателство в защитата на гостите, открадна топката, финтира Костов и прати кълбото в опразнената врата – 1:0.

Пробив на Василев в 11-та минута завърши с центриране, но Камбуров се размина на сантиметри.

Две минути след това Конте получи топката в наказателното поле и предостави за Минчев. халфът веднага отправи плътен удар, но Костов изби. Топката попадна в Камбуров, който я прати в мрежата, но реферът маркира засада.

В 31-та минута „Берое“ създаде още едно положение пред вратата на гостите. Желев се пребори на фланга и предостави за Конте в пеналта. Неговият удар бе блоикиран, но топката попадна в Педро. Той финтира бранител и стреля, но Попов успя да се намеси. Цветков овладя и стреля от границата, но в аут.

Седем минути след това Домовчийски засече центрирана от фланга топка, но Перниш улови.

Минута преди края на полувремето Педро засече с глава центрирана от Василев топка, но бе неточен.

Това бе всичко за първата част.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Само две минути след подновяване на играта „Берое“ отбеляза второ попадение. Василев центрира чудесно в пеналта, а там Конте засече от въздуха и прати топката в мрежата за 2:0.

Шест минути след това Минчев стреля прекрасно от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

В 55-та минута Божинов центрира в пеналта от фаул, а Будинов засече с глава. Топката обаче мина далеч от целта.

В следващите минути „Берое“ продължи да бъде по-добрият отбор и владееше инициативата на терена.

В 66-та минута Бриджидо изведе Камбуров в наказателното поле, а там нападателят бе съборен от Венцислав Керчев. Реферът отсъди дузпа и показа червен картон на Керчев.

Камбуров се нагърби с изпълнението и прати топката в мрежата и реализира своето шесто попадение за сеозна – 3:0.

В 74-та минута Минчев овладя пред наказателното поле и стреля, но Костов спаси.

В следващите минути „Берое“ не изпусна контрола на срещата.

В 85-та минута Бриджидо стреля хубаво от дистанция, но Костов изби.

Крайният резултат бе оформен в 88-та минута, когато Минчев предостави отличен пас за Йосипович в пеналта. Нападателят шутира, първият удар бе избит от Костов, но вратарят бе безпомощен при добавката – 4:0.

Това бе всичко и „Берое“ тръгна с победа в дебюта на новия наставник, побеждавайки „Ботев“ (Враца) с 4:0

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Лудогорец“ (Разград). Двубоят е насрочен за 2 ноември от 17:30 ч.